OXITEST - reaktor pro rychlé stanovení oxidační stability potravin, tuků a olejů

Uveřejněno: 19.01.2018

 

Oxidace tuků je jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje trvanlivost produktů obsahující tuky (potraviny, krmiva, krémy, balzámy na rty, vosky a další). Za účelem simulace oxidace tuků obsažených v potravinářských, kosmetických a petrochemických výrobcích, vyvinula italská společnost VELP Scientifica inovativní přístroj OXITEST, který vám dokáže poskytnout užitečné informace týkající se oxidace tuků ve vzorcích potravin, olejů a tuků. Metoda, kterou tento reaktor využívá, je mezinárodně uznávanou analytickou technikou pro určení oxidační stability potravin, olejů a tuků. Metoda je též oficiálně uznána společností AOCS (American Oil Chemists' Society).

 

OXITEST

Tento inovativní přístroj, který nově naleznete v našem e-shopu, je vynikajícím pomocníkem zejména v potravinářském průmyslu, jelikož předpověď stability oxidace surovin a hotových výrobků je pro potravinářský průmysl zásadní informací. Reaktor OXITEST zrychluje proces oxidace díky několika zrychlujícím faktorům - zvýšené teplotě a zvýšenému tlaku a koncentraci kyslíku. OXITEST dokáže proces oxidace značně zrychlit a ušetřit vám mnoho času, protože v běžných přirozených podmínkách může doba oxidace trvat týdny nebo i měsíce. OXITEST je vybaven dvěma oddělenými titanovými komorami pro oxidaci, které umožňují analyzovat dva vzorky zároveň za stejných podmínek. Přístroj měří absolutní změnu tlaku uvnitř komor, monitoruje spotřebu kyslíku reaktivními složkami ve vzorku a automaticky generuje hodnotu indukční periody IP. Tyto hodnoty jsou následně zpracovávány v počítači softwarem OXIsoftTM. Velkou výhodou reaktoru OXITEST je mimo jiné i možnost testovat celý vzorek, který může být v pevném, polotuhém i tekutém stavu. 

Jak OXITEST funguje?

OXIsoftTM

K programu OXIsoftTM lze najednou připojit až 4 přístroje, které můžete pomocí tohoto softwaru řídit. Software dokáže spravovat veškeré vaše analýzy a poskytuje vám mnoho cenných informací na jednom místě. 

V programu OXIsoftTM můžete provádět:

  • opakované testy,
  • testy čerstvosti,
  • porovnávání vzorců,
  • porovnávání obalů,
  • měřit indukční periodu během stárnutí,
  • odhadovat trvanlivost.

OXITEST v našem e-shopu >>>