Voděodolné hygienické PC klávesnice a myš GETT® do laboratoří, lékáren, ordinací a nemocnic

Uveřejněno: 07.04.2016

 

Záleží vám na tom, v jakém prostředí pracujete? Jestli je bezpečné, jestli vás v něm něco neohrožuje, případně nezpůsobuje zdravotní problémy? A napadlo vás někdy zjistit, co všechno se skrývá ve vaší PC klávesnici? Opatrně oddělejte klobouček klávesy a budete velice překvapeni, co uvidíte. Nejsou to „jen“ prach a špína…
 
PC klávesnice je ideální hostitelkou pro mikroby a bakterie, než se dostanou do vašeho těla. Předejděte bakteriálním infekcím a šíření nebezpečných nozokomiálních nákaz používáním speciálních omyvatelných a hygienických klávesnic.

Co mohou klasické klávesnice způsobovat?

Klávesnice jsou přímo rájem pro vznik a šíření nejrůznějších choroboplodných zárodků a bakterií. Tato skutečnost vede k potenciálnímu vzniku rizikové situace v prostředích se zvýšenými hygienickými požadavky, jakými jsou laboratoře, lékárny, zdravotnická zařízení a nemocnice, čisté prostory, potravinářský průmysl a další. Je více než žádoucí zamyslet se nad změnou této situace používáním takových klávesnic a myší, které byly vyvinuty právě do prostředí, kde jsou čistota a hygiena prioritou číslo 1.
 
Věděli jste, že některé klávesnice mohou ukrývat víc škodlivých bakterií, než je povrch toaletního prkénka? Najdete tam také odumřelé zbytky kůže, vlasy, zbytky jídla atp.

Proč bychom měli používat omyvatelné hygienické klávesnice a myši?

Především proto, abyste ochránili sami sebe, obslužný personál, zaměstnance a pacienty před šířením bakterií, celkově zlepšili hygienickou úroveň, zabránili vzniku a následnému šíření nozokomiálních nákaz a zabezpečili vysokou úroveň čistoty a hygieny tím, že svou klávesnici budete pravidelně omývat a dezinfikovat. 
  • Chraňte své zaměstnance.
  • Zlepšete celkovou hygienickou situaci napracovišti a v laboratoři.
  • Předejděte šíření infekcí.
  • Chraňte pacienty a personál před patogeny.
  • Zabraňte nozokomiálním nákazám.
  • Snižte dobu léčby pacientů a prostoje snížením počtu choroboplodných zárodků na pracovišti. 

Čím se GETT® odlišuje od ostatních výrobců hygienických klávesnic?

Ke každé klávesnici je přistupováno zcela individuálně. Výroba má charakteristiku manufaktury, nikoliv pásové výroby. Klávesnici lze vyrobit zcela na míru vašim potřebám – barvy, logo společnosti, rozložení znaků, speciální znaky, popřípadě ji přizpůsobit jiným specifickým požadavkům. GETT® navíc klávesnici zákazníkovi ochotně zapůjčí ještě před samotnou koupí. Stejnou službu nabízí v České republice společnost P-LAB a.s., která zde společnost GETT® zastupuje. 

Jak je to s kvalitou a odolností klávesnic GETT®?

Klávesnice jsou vyráběny pouze z kvalitních plastů, silikonu a skla. Žádná klávesnice ani její komponent neopustí výrobní prostory bez dlouhého procesu testování a detailní výstupní kontroly, čímž je zaručena maximální kvalita produktu „Made in Germany“. Výchozím testem každé klávesnice a myši je test IP ochrany v souladu s DIN EN60529:2014-09. Tento test je vykonáván v nádrži s vodou nepřetržitě po dobu 72 hodin.
 
Klávesnice jsou vystavovány také teplotním šokům. Kromě testovacího střediska má GETT® i vlastní laboratoř, kde testuje odolnost materiálů používaných při výrobě klávesnic a myší vůči běžně používaným chemickým látkám a dezinfekčním prostředkům v laboratořích a nemocnicích.
 
Pracujete-li s nebezpečnými chemikáliemi či jinými látkami a nejste si jisti, zda tyto povrch klávesnice nepoškodí, výrobce odolnost klávesnic vůči těmto látkám otestuje. Že to GETT® s kvalitou myslí opravdu vážně, dokazuje fakt, že na vybrané typy klávesnic Induproof poskytuje záruku 4 roky, na Induproof Pro a Smart Clinical Board pak roky 3.

Jak se o klávesnice a myši starat?

Péče je velmi jednoduchá a možností se nabízí hned několik – použijte hadřík nebo dezinfekční ubrousek, chemickou látku anebo dezinfekční prostředek, anebo klávesnici opláchněte pod proudem vody nebo ji tam rovnou ponořte. Volba způsobu čištění a dezinfekce závisí na materiálu, ze kterého je klávesnice vyrobena, bakterie a mikroby budete mít každopádně pod kontrolou a nebude docházet k jejich dalšímu šíření.
 Znečištěná klávesnice CleanKeys  Aplikace dezinfekčního prostředku  Čistá a dezinfikovaná klávesnice do 5 sekund

O jaké typy klávesnic konkrétně jde?

GETT® vyrábí jak profesionální tzv. „build-in“ hygienické voděodolné a prachuvzdorné klávesnice na míru, které je možno zabudovat přímo do přístrojů a zařízení, tak plug & play voděodolné hygienické klávesnice pro každodenní použití doma, v kanceláři a v prostředích se zvýšenými hygienickými nároky. Plug & play klávesnice lze pořídit ve 3 základních kategoriích – Basic, Advanced a Professional Range. 
 
Základní kategorie Basic Range je tvořena klávesnicemi CleanDesk – uzavřená kancelářská klávesnice s ochranou krytí IP68 proti vodě a prachu. 
 
Kategorii Advanced Range tvoří klávesnice a myši se silikonovou vrstvou, čímž jsou ideální do prostředí s vysokým stupněm úrovně hygieny a kde je žádoucí chránit sebe i okolí před šířením bakterií a patogenů. Klávesnice jsou opatřeny ochranou IP68 – jsou vodotěsné a prachuvzdorné. Čistit je lze dezinfekčními prostředky, hadříky a dezinfekčními ubrousky, oplachováním pod tekoucí vodou nebo ponořením do vody. 
 
Kategorie Professional Range je zastoupena klávesnicemi ze skla, které jsou vhodné do prostředí s těmi nejpřísnějšími požadavky na úroveň hygieny (laboratoře, zdravotnická zařízení, nemocnice, operační sály, potravinářský průmysl). Revoluční a jedinečnou klávesnicí v této kategorii je CleanKeys. Podle společnosti GETT® je to nejčistší klávesnice na světě (IP65 a IP68 dle DIN EN60601-1:2007), navíc s velmi nadčasovým designem. Klávesnice je tvořena speciálním dotykovým povrchem ze skla Corning® Gorilla® Glass2, což znamená, že je velmi tenká, lehká a odolná proti poškrábání. Chytrá technologie TouchTapTM umožňuje odpočinek prstů na povrchu klávesnice během psaní, aniž by došlo k zápisu. Díky softwaru CleanSweepTM víte, že je třeba klávesnici opět dezinfikovat. Numerickou klávesnici lze současně využívat jako „Touchpad“ a na klávesnici lze psát i v rukavicích. Klávesnice je kompatibilní s WinXP a vyšší, MAC OS X, Linux a UNIX. Protože mezi klávesami nejsou žádné mezery, je její dezinfekce jednoduchá a velmi rychlá – stačí ji přetřít hadříkem nebo dezinfekčním ubrouskem. Lze použít stejné dezinfekční prostředky jako u silikonových klávesnic.

O společnosti GETT®

Společnost GETT® Gerätetechnik GmbH z německého městečka Treuen působí na trhu od roku 1996 a vyrábí mimo jiné omyvatelné klávesnice a myši do různých prostředí s rozličnými požadavky na úroveň hygieny. Spektrum sahá od voděodolných a vodotěsných kancelářských klávesnic až po zcela uzavřené profesionální klávesnice s maximálně odolným povrchem pro použití v takových prostředích, kde je vyžadována maximální úroveň hygieny.
 
Klávesnici CleanDesk, silikonové klávesnice Smart Clinical Board a InduProof Pro a skleněnou dotykovou klávesnici CleanKeys koupíte v našem e-shopu.