VULKAN-Medical

Latexové a nitrilové vyšetřovací rukavice.

VULKAN-Medical a. s. je naším dodavatelem latexových a nitrilových vyšetřovacích rukavic značky DONA®.
Společnost má v České Republice velice zajímavou a dlouhou tradici - její historie sahá až do roku 1890 a je plná změn a zvratů. Společnost nejprve vyráběla hlavně gumové hadice, pásy, pláště do kol, těsnění apod. Během 2. světové války pracuje na válečné výrobě gumových pásů, člunů, těsnění do ponorek a letadel. Konec války znamenal výraznou redukci produkce a firma s dalším majitelem přebírá značku kondomů Primeros a rozjíždí nový výrobní program gumových výrobků jako dětské zboží, domácí rukavice a operační rukavice, které jsou v nabídce společnosti do současnosti právě pod značkou DONA®.
Značka vyšetřovacích a operačních rukavic DONA® je u nás mimochodem od pradávna velice dobře známa a v povědomí uživatelů je uložena jako značka rukavic vysoké kvality. Rukavice vyhovovaly tehdejším přísným normám ČSN, přičemž kvalitu materiálu i zpracování si ponechaly do dnes.  
V období let 1969-1989 se společnost stává monopolním výrobcem v oblasti kondomů, dětských šidítek a sosáků, balónků a hraček, operačních, domácích i technických rukavic pro celou tehdejší východní Evropu. Pod obchodním názvem VULKAN-Medical společnost známe od roku 2005.