Červená proti chemickým rizikům

Autor: Produktové oddělení Uveřejněno: 10.02.2021

Rukavice SHIELDskin CHEM™ - jednorázové rukavice odolné proti agresivním látkám a dalším rizikům. VYZKOUŠEJTE!

Často jsme se setkávali s dotazy na chemickou odolnost jednorázových rukavic vůči acetonu. Tento zdánlivě banální požadavek je pro jednorázové rukavice velkým oříškem, jelikož aceton snadno narušuje strukturu materiálů běžně používaných pro jejich výrobu.

  • Dvě vrstvy kombinující neopren a nitril pro nejvyšší bezpečnost a ochranu
  • Poskytují ochranu před chemickými riziky
  • Ochrání před mikrobiologickými riziky
  • Alergie – vyloučeny

Dejte stopku chemickým rizikům!

Na trhu jsou nyní nové rukavice, určené především pro využití v laboratořích. Umí po delší dobu ochránit své uživatele před agresivními látkami a řadou dalších rizik. Přitom jsou tenčí, než byste čekali.  

Dvě vrstvy pro nejvyšší bezpečnost a ochranu při práci v laboratořích

Své uživatele ochrání zejména díky unikátnímu způsobu výroby. Rukavice se namáčí do dvou ochranných vrstev z neoprenu a nitrilu. A to ve vrstvách tak tenkých, že umožňují jemnou manipulaci i s drobnými nástroji.

Poskytují ochranu před chemickými riziky

SHIELDskin CHEM™ díky kombinaci vrstvy neoprenu a nitrilu zpomalují permeaci acetonu materiálem. Rukavice tak svého uživatele chrání po dobu alespoň sedmi minut, což je u jednorázových rukavic rekordní hodnota při zachování dobré citlivosti úchopu. Například proti koncentrované kyselině chlorovodíkové, 50% kyselině sírové či 50% hydroxidu sodnému vás tyto rukavice ochrání po celou osmihodinovou pracovní dobu.

Ochrání před mikrobiologickými riziky

Jednorázové rukavice SHIELDskin CHEM™ jsou testovány v souladu se všemi platnými normami EU a uživatelům zaručují vysoký stupeň jistoty ochrany během mikrobiologických aplikací a postupů.

Alergie – vyloučeny

V SHIELD Scientific si dali při výrobě záležet a záměrně se maximálně vyhnuli užití chemických urychlovačů. Použít museli pouze jeden, který je však zastoupen v omezené míře. Rukavice také neobsahují žádný latex.

Chcete-li si je vyzkoušet na vlastní kůži, napište nám o vzorek na marketing@p-lab.cz, kód RED WEB.