ELMA

Ultrazvukové čistící lázně, přístroje pro parní čištění, čistící média, potřeby a přístroje pro mísení a míchání, rozpouštění, dispergaci, separaci a čištění vzorků zejména pro hodinářský a zlatnický průmysl, optiku a kosmetický.

Elma Schmidbauer GmbH představila v 60. letech 20. st. první ultrazvukové lázně, původně určené pro hodináře a zlatníky, které úspěšně nahradily dříve pracné a nebezpečné metody čištění. Ultrazvuková technologie byla dále zdokonalována a rozšiřovala se do dalších oborů jako jsou optika, zubní a jiné zdravotnické a průmyslové laboratoře. V důsledku rozvoje ultrazvukové technologie rostla poptávka po speciálních čistících chemikáliích. ELMA na tento vývoj reagovala v roce 1985 založením vlastního chemického závodu. 


Dnes má ELMA zastoupení ve více jak 80 zemích světa a jejímu výrobnímu portfoliu stále dominují ultrazvukové čistící lázně. Dále pak nabízí přístroje pro parní čištění, různá čistící média a další potřeby a přístroje pro mísení a míchání, rozpouštění, dispergaci, separaci a čištění vzorků zejména pro hodinářský a zlatnický průmysl, optiku a kosmetický průmysl, laboratoře, zdravotnická zařízení, ale také domácnosti.