Jak probíhá antropologický výzkum?

Autor: Marketing Uveřejněno: 09.09.2021

Přinášíme další ze zajímavých rozhovorů u příležitosti letošních oslav 30 let P-LABu. Povídali jsme si s Alenou Kvasilovou z Anatomického ústavu 1. LF UK.

Z úplně jiného soudku... Zeptali jsme se Mgr. Aleny Kvasilové, s níž je naše produktové oddělení v kontaktu při zadávání objednávek pro Anatomický ústav 1. lékařské fakulty UK v Praze.

Kromě výuky anatomie se věnuje výzkumu vyvíjejícího se srdce (zvláště převodního systému srdečního). Pracuje také v terénu, podílí se na lékařsko-antropologických výzkumech.

Povídaly jsme si o tom, že každý antropologický výzkum je jedinečný a proč. Alena Kvasilová nám také prozradila jak probíhají přípravy týmu před odchodem do terénu a co s sebou tým archeologů musí mít když se pustí do vykopávek. A jak přirozeně mumifikovaní jedinci umějí překvapit svou zachovalostí.

Prozradila nám, na jakých dalších zajímavých výzkumech se podílí. Spolu s týmem vědců se například zabývá možnostmi využití biologického kardiostimulátoru v klinické praxi.

Celý rozhovor si můžete přečít na speciálním webu věnovaném 30 letému výročí založení P-LABu. Jsou tam i další zajímavé rozhovory s našimi dodavateli nebo i zaměstnanci, dokonce i se zakladateli firmy - manželi Přikrylovými.