P - LAB slaví 30 let od svého založení

Autor: marketing Uveřejněno: 17.03.2021

1991–2021 – už 30 let dodává P - LAB laboratorní potřeby pro své zákazníky

Společnost P - LAB založili v roce 1991 dva kolegové, kteří spolu původně pracovali v Mikrobiologickém ústavu Akademie věd ČR, Dr. Zdeněk Přikryl a Dr. Rudolf Stružinský. Není žádným překvapením, že přesně věděli, jak to ve vědeckých laboratořích chodí. Což byl také jeden z důvodů, proč se nakonec rozhodli, že maximálně usnadní život a práci svým kolegům – vědcům v České republice.

Chtěli zajistit pružnější systém objednávek a větší výběr laboratorních potřeb i přístrojů do laboratoře. Byli připraveni zamezit tomu, aby se kvůli nepřesnosti dodávek zdržoval či komplikoval jakýkoliv výzkum. V P - LABu se uměli otáčet už od začátku a dodávat spolehlivě vše, co si kdo objednal, třeba i ze zámoří. Této původní myšlenky zakladatelů se stále držíme, zdokonalujeme ji a pracujeme na sobě i firemních procesech.  

Po relativně krátké době od zapsání P - LAB do obchodního rejstříku do vedení společnosti vstoupila i paní doktorka Přikrylová, která do té doby nikdy nechyběla u žádného z klíčových rozhodnutí. Od samého založení společnosti fungovala jako odborný poradce. Přikrylovi díky své píli, průbojnosti, odvaze a chuti riskovat víc, než ostatní svou společnost posunuli ke stabilnímu bodu, ze kterého vybudovali českou rodinnou firmu s velkým potenciálem.

Dalším důležitým milníkem v historii P - LABu byl rok 2013. Rok, kdy Přikrylovi úspěšně předali vedení firmy svému synovi Tomášovi. Tomáš pracoval pro P - LAB už od 16 let, programoval jednodušší administrativní systémy a byl u vývoje firemního webu od prvního jeho napsaného scriptu. Nástup do firmy pro něj nebyl krok do neznáma.

A jestli ho baví být ve vedení společnosti?

„Vždycky mě bavilo vymýšlení toho, jak dělat věci po svém. Vlastní firma je v tomhle naprosto ideální příležitost. Nebojím se nést zodpovědnost za to, že se to někdy nepovede, a o to větší zadostiučinění mi přináší, když to vyjde. A baví mě to o to víc, že na to vymýšlení nejsem sám a mám k tomu v týmu bezvadné parťáky,“ říká Tomáš Přikryl, současný CEO společnosti P - LAB.

A náš CEO se dívá na vedení společnosti jako na příležitost, díky níž má možnost se neustále učit něco nového. „Učím se pořád. Hlavně o lidech a různorodosti jejich povah a jak to skloubit, abychom tu pestrost využili jako zdroj inspirace a energie,“ dodává Tomáš. Jde na to šikovně, to můžeme potvrdit. Ač jsme v týmu každý jiný, dokážeme z toho vytěžit maximum. Stačí vhodně rozdané úkoly a je to!

Pracovat v P - LABu je radost, protože naše práce má od začátku do konce smysl. A stejně jako Tomáš se celý tým neustále posouvá a učí novým věcem, protože pro růst, vylepšování a zdokonalování u nás máme vždy dost prostoru.

Přijďte na návštěvu na p-lab30.cz, rádi vás provedeme naší historií, můžete si nakoupit, zasoutěžit a vyhrát.

Lucie Kuchtová

marketing