Spektrofotometry JENWAY řady 74

Autor: Adam Slavkovský Uveřejněno: 01.01.2019

Naše již tak poměrně pestrá nabídka spektrofotometrů se opět rozrostla o další přístroje. Tentokrát o spektrofotometry JENWAY řady 74 britské značky Cole Parmer.

Nové spektrofotometry JENWAY 7410, 7415 a 7415 Nano poskytují přesné a spolehlivé výsledky v různých aplikacích od výuky přes průmyslové aplikace až po rutinní analýzy vzorků v prostředí kontroly kvality. Díky velkému 7palcovému barevnému dotykovému displeji je ovládání spektrofotometrů velmi pohodlné, a určitě potěší i bezproblémové ovládání v jednorázových rukavicích. Všechny spektrofotometry jsou navíc vybaveny velkým 10 GB úložištěm pro ukládání metod a výsledků a také 3 USB porty pro možnost rozšíření úložiště a připojení tiskárny.

Velkým benefitem těchto spektrofotometrů je konektivita s aplikací CPLive díky níž můžete bezpečně nahrávat výsledky na cloudové úložiště, sdílet data se svými kolegy a současně spravovat i více zařízení najednou přes počítač, smartphone či tablet. Všechny vaše informace tak budou bezpečně uloženy na jednom místě a budete k nim mít přístup z jakéhokoliv koutu planety.

Spektrofotometry JENWAY 7415 a 7415 Nano

Oba spektrofotometry používají xenonovou lampu určenou pro UV/VIS oblast. Model 7415 je opatřen držákem kyvet s rozměry 10 x 10 mm, model 7415 Nano je vybaven mikroobjemovým příslušenstvím umožňujícím pipetovat vzorky o objemu od 0,5 μl do 5,0 μl přímo na čtecí hlavu.

Spektofotometr JENWAY 7410

Model 7410 je vybaven wolfram-halogenovou lampou pro měření viditelné oblasti spektra a je opatřen stejným držákem kyvet jako model 7415.