ZAJÍMAVOSTI

Laboratorní svět vědy a výzkumu je bohatým zdrojem zajímavostí. Vybíráme pro vás takové, které vás nejen pobaví, ale také obohatí. Podívejte se.

Nejnovější aktuality

Změny v použití Tritonu X-100 a alkylfenolethoxylátů

Uveřejněno: 16.11.2020
NOVINKY V NABÍDCE ZAJÍMAVOSTI Od 4. ledna 2021 vstupuje v platnost rozšíření přílohy XIV nařízení EU REACH, které reguluje použití alkylfenolethoxylátů (APE).

SOCOREX Acura – s kapalinami můžete manipulovat přesně a snadno

Uveřejněno: 22.09.2020
AKČNÍ CENY ZAJÍMAVOSTI Již 55 let vyrábí rodinná švýcarská společnost Socorex přesné přístroje pro dávkování kapalin. Jejich pipety najdou uplatnění snad ve všech laboratořích při aplikacích, kde je potřeba přesně a opakovatelně dávkovat.

Nový P-LAB web a e-shop 2020

Uveřejněno: 14.07.2020
ZAJÍMAVOSTI Co se děje v P-LABu Programátoři právě dopsali poslední kód, my jsme doladili poslední obrázky a nastal ten správný čas představit naše nové webové stránky a P-LAB e-shop.

Soutěž Hledáme Mladého chemika má své vítěze

Uveřejněno: 12.05.2020
ZAJÍMAVOSTI Co se děje v P-LABu Chemie je fascinující obor, kde se snoubí pravidla matematiky a fyziky spolu s chemickou výbušnosti a osobitostí. Mladí lidé, kteří se rozhodli proniknout do této vědní disciplíny, si zaslouží podporu a také obdiv. My v P-LABu jsme se rozhodli budoucí vědce a výzkumníky podpořit jako partneři soutěže Hledáme Mladého chemika.

Pořiďte si novější, lehčí model Acura XS 826 za cenu klasické Acura 825

Uveřejněno: 06.05.2020
AKČNÍ CENY ZAJÍMAVOSTI Špičkovou mikropipetu s minimalistickými rozměry vyvinuli technici v Socorexu společně s vědci pracujícími ve výzkumných laboratořích.

Netoxické barvy MIDORI GREEN

Uveřejněno: 29.08.2019
NOVINKY V NABÍDCE ZAJÍMAVOSTI Představujeme vám nové netoxické barvy MIDORIGREEN, které byly speciálně navržené pro variabilní použití s různými typy gelů a pufrů.

ROTI® značkový slovníček

Uveřejněno: 02.06.2019
ZAJÍMAVOSTI ROTI® je univerzální značka produktů a skupin produktů společnosti CARL ROTH GmbH - výrobce a distributora kvalitních a vysoce čistých laboratorních chemikálií.

Pro vaši bezpečnost - H a P věty

Uveřejněno: 02.06.2019
ZAJÍMAVOSTI Pro bezpečnost v ve vaší laboratoři jsme připravili seznam standardních vět o nebezpečnosti (H-vět) a seznam pokynů pro bezpečné zacházení (P-vět).

8 tipů jak správně používat analytické váhy

Uveřejněno: 01.03.2019
ZAJÍMAVOSTI Analytické váhy patří mezi nejpřesnější váhy pro všeobecné použití. Výhodou analytických vah je možnost kvantifikovat změny hmotnosti, ke kterým dochází například v důsledku odpařování. Víte co dělat, abyste dosáhli přesných a reprodukovatelných výsledků? Zde je několik osvědčených tipů, jak váhy správně používat a jak je udržovat.

Nejčtenější aktuality